Zwiększamy czas oczekiwania modemu – problemy z internetem

W domu posiadamy modem internetowy (nie ważne jakiej firmy) i mamy z nim pewien problem. Polega on na rozłączaniu się internetu bez powodu. Warto wtedy spróbować zwiększyć czas jego oczekiwania. W internecie znajdziemy wiele stron czy forów, na których użytkownicy opisują problemy związane z rozłączaniem internetu. Zerwanie połączenia podczas pracy modemu może mieć wiele przyczyn. Jednym i najczęściej sprawdzającym się rozwiązaniem jest zwiększenie czasu, dzięki któremu nasz modem dłużej będzie podtrzymywał połączenie. Z naszego poradnika dowiesz się w jaki sposób poradzić sobie z rozłączaniem internetu poprzez zwiększenie czasu oczekiwania modemu.

centercropOto jak szybko i prosto zwiększyć czas oczekiwania:

1. Jeśli chcemy zwiększyć czas oczekiwania modemu (tym samym dłużej utrzymać połączenie) należy wejść w Panel Sterowania i znaleźć zakładkę Modem (nowsze systemy posiadają tą zakładkę w miejscu: Panel Sterowania\Sprzęt i dźwięk), a następnie klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy zakładkę Właściwości.
2. W następnym kroku przechodzimy do zakładki Połączenia i Zaawansowane (takim sposobem będziemy mogli ustalić obecny czas oczekiwania modemu na sygnał). Wchodząc w pole Dodatkowe Ustawienia ustawiamy wartość S10 wpisując 100, a więc S10=50 (modem będzie oczekiwał przez 5 sekund na sygnał jeśli go utracił).
Podczas wczytywania stron internetowych w naszej przeglądarce modem nie rozłączy się w sposób automatyczny, będzie za to dłużej oczekiwał na ponowne połączenie z internetem. Inaczej mówiąc nawet jeśli aktualnie nie mamy dostępu do neta to modem przez dłuższą chwilę będzie próbował się z nim ponownie połączyć, tym samym próbując wczytać stronę internetową, którą chcieliśmy uruchomić zanim utraciliśmy połączenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *