Serwerownie i usługa kolokacji serwerów

W dzisiejszych czasach często słyszy się o usługach informatycznych, jakie istnieją na rynku, ale nie wszyscy rozumieją na czym te usługi polegają. Najciekawszym z wyżej wymienionych rozwiązań jest bez wątpienia hoteling serwerów. Jest to usługa coraz to częściej spotykana i mogą skorzystać z niej nie jedynie przedsiębiorstwa lecz też poszczególne osoby. Z kolokacją związane jest również podobna usługa, na którą chcemy w tym artykule zwrócić szczególną uwagę. Mowa tu o serwerowni. Zobaczmy więc jak działają i jak się do siebie mają te dwie definicje.

Kolokacja

Rozpoczynając przypomnijmy sobie czym jest kolokacja a także czym się zajmuje. Kolokacja serwerów to usługa, która polega na wykupieniu lub wynajmie miejsca w serwerowni. Uznana została za usługę najpopularniejszą wśród firm. Aby skorzystać z takiej usługi starczy mieć swój serwer i znaleźć w Internecie firmę, która zajmuje się usługą kolokacji w swojej serwerowni.

Kolokacja a serwerownia

Dlaczego usługa serwerowni wiąże się z pojęciem kolokacji? W prawdzie odpowiedzieliśmy na to zapytanie już wcześniej, lecz scharakteryzujmy sobie zadania serwerowni trochę bardziej szczegółowo. Skorzystanie z niej na pewno usuwa pewną konieczność, a mianowicie posiadanie własnej serwerowni. Miejsca takie muszą pełnić określone warunki, żeby mogły być przyjęte do użytku i bezpieczne dla sprzętu, jaki jest w niej rozmieszczany. Istnieje dużo firm, które nie posiadają miejsca ani funduszy na zbudowanie własnej serwerowni, dlatego kolokacja serwerów jest dla nich najodpowiedniejszym wyjściem. Odpłatności wynajęcia lub też wykupienia miejsca w serwerowni są niewątpliwie mniejsze aniżeli stworzenia nowej serwerowni w swojej firmie. Dbając o komfort swojego klienta, firmy udostępniające serwerownie zajmują się dodatkowo nadzorem urządzeń, co sprawia, iż nasze dane znajdujące się na serwerze są bezpieczne.

stevejobswwdc2011liveblogkeynote1113_1_
Oferta kolokacji jest bardzo łatwa do odkrycia w Internecie. Coraz więcej jednostek prezentuje swoje oferty z coraz atrakcyjniejszymi opłatami. Wciąż jednak konieczne jest złożenie osobistego serwera do siedziby, w której mieści się firma świadcząca tego typu usługi, stąd też interesanci przeważnie wybierają te, jakie mieszczą się blisko ich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *