Przyspieszenie przeglądania stron – OpenDNS

opendnsPo wpisaniu w pasku przeglądarki adresu np. pclive.pl następuje jego przetłumaczenie na adres IP serwera na którym znajduje się strona. Za takie „tłumaczenie” odpowiada serwer DNS. Domyślnie system Windows korzysta z serwera DNS usługodawcy naszego internetu. Często jednak serwery te nie posiadają wystarczającej wydajności, lub zbyt wiele osób z nich korzysta w danej chwili co skutkuje wydłużeniem czasu wczytywania strony. Aby skrócić czas „tłumaczenia” nazwy domeny na adres IP wystarczy skorzystać z usługi OpenDNS.

OpenDNS dzięki bardzo wydajnym serwerom umożliwia szybsze tłumaczenie nazw domen na adres IP, niż u większości usługodawców serwerów ISP. Włączenie OpenDNS spowoduje szybsze wczytywanie stron www.

1. Klikamy w menu Start (ikona Windows) i w polu Wyszukaj programy i pliki wpisujemyncpa.cpl i naciskamy klawisz Enter. W systemie Windows XP: Z menu Start wybieramy Uruchom… i wpisujemy w puste pole: ncpa.cpl, a następnie naciskamy klawisz Enter.

2. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie połączenia sieciowego, którego używamy do łączenia się z internet i z menu wybieramy Właściwości.

 

3. Klikamy dwukrotnie w: „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)

 

4. Zaznaczamy opcję: „Użyj następujących adresów serwerów DNS” i w Preferowany serwer DNS wpisujemy: 208.67.222.222 w Alternatywny serwer DNS wpisujemy: 208.67.220.220

5. Klikamy w OK, a następnie Zamknij. Zmiany będą widoczne po ponownym podłączeniu się z internetem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *