Nowości od Intela

Ostatnio podczas targów Computex 2015 Intel zaprezentował swoje najnowsze układy. Mowa tu o piątej generacji procesorów Intel Core. Już wcześniej dużo mówiło się o nowych produktach Intela ale po oficjalnym przedstawieniu ich użytkownikom wrażenia są jeszcze większe. Czym Intel będzie tym razem konkurował z AMD?

Oczywiście chodzi tu o procesory piątej generacji firmy Intel. W skład rodziny zaprezentowanych procesorów wchodzi 10 układów desktopowych oraz mobilnych. Co ciekawe, po raz pierwszy w procesorze desktopowym z podstawką LGA zastosowane zostało także rozwiązanie graficzne Intel Iris Pro. Ten nowy procesor, który jest kolejnym flagowym układem Intela, do komputerów stacjonarnych – Core i7-5775-C oferuje wyższą nawet o 35% wydajność w multimediach i dodatkowo dwukrotnie lepszą wydajność graficzną. Wszystko to oczywiście w porównaniu z poprzednikiem, procesorem czwartej generacji Core i7-4790S z grafiką Intel HD 4600. Procesor, dzięki niskiemu poborowi mocy, pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności w urządzeniach o przeróżnej konstrukcji (mini-PC czy all-in-one). Wydajność graficzna wzrasta dzięki układowi Intel Iris Pro Graphics 6200, który obecnie jest najpotężniejszym silnikiem grafiki i mediów w procesorze Intela.

ESPA-A--Consiguen-llevar-un-Core-i7-5775C-hasta-los-5-002-MHz-por-aire

Ponadto Intel zaprezentował nam swoje nowe mobilne procesory ze zintegrowaną grafiką Iris Pro, które obecnie są najszybszymi rozwiązaniami Intela jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Nowe układy zostały oczywiście dostosowane do wysokich wymagań graczy oraz twórców multimediów. Zapewniają one prawie dwukrotnie wyższą moc obliczeniową oraz dwa razy wyższą wydajność jeśli chodzi o grafikę 3D. Intel na procesorach nie poprzestał. Na targach pokazał nam również złącze Thunderbolt 3, które pojawi się najprawdopodobniej w pierwszych urządzeniach na przełomie roku 2015 i 2016. Za pomocą jednego portu będzie można połączyć się z wszystkimi wyświetlaczami, urządzeniami podłączanymi przez Thunderbolt i urządzeniami wykorzystującymi porty USB. Po raz pierwszy w historii jeden przewód da nam czterokrotnie szybszy transfer danych oraz dwukrotnie szybsze przesyłanie obrazu dostarczając przy tym zasilanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *