MasterCase od Cooler Master

Wszyscy chyba dobrze znamy firmę Cooler Master i nie musimy jej przedstawiać nawet osobom, które nieszczególnie interesują się sprzętem komputerowym. Ostatnio producent ten zaprezentował światu MasterCase – pierwsza modułowa obudowa komputerowa. Jest ona nad wyraz wyjątkowa albowiem jej wygląd i funkcjonalność możemy dopasować do swojego sprzętu. Projekt oparty został o koncepcję obudowy MasterConcept, dlatego też sam produkt jest warty uwagi.

000031f2556d9a1d

Co tu dużo mówić: MasterConcept i MasterCase po prostu przełamały schemat jakim do tej pory projektowano, tworzono i używano komputery stacjonarne. Cooler Master tworząc nową modułową obudowę miał za cel oddanie użytkownikowi czegoś, co ten będzie mógł sam dostosować do własnego sprzętu, a co zarazem będzie wyglądało tak jak chce tego właściciel i pełniło funkcje przez niego określone. Za główny element całe zmiany uważa się system FreeForm – możliwość dostosowania wyglądu obudowy do własnych upodobań poprzez wymianę zewnętrznych jej komponentów.

Ostatnio na targach Computex 2015 firma Cooler Master przedstawiła pionierski model o nazwie MasterCase 5, który dodatkowo pojawi się na rynku w trzech różnych wariantach: MasterCase 5, MasterCase Pro 5 i MasterCase Maker 5. Każda wersja jest specyficzne i użytkownik będzie mógł wybrać odpowiadający mu wariant. W pierwszym znajdą się podwójne uchwyty, w MasterCase Pro 5 będzie to podnoszona górna część obudowy, a MasterCase Maker 5 zachwyci smukłą linią oraz otwartym czołem obudowy. W każdej z powyższych obudów MasterCase, system FreeForm pozwala stworzyć różne konstrukcje z uwzględnieniem przeróżnych konfiguracji. Założenie całego projektu jest takie, aby użytkownik nie wymieniał ciągle swojego sprzętu ale go rozwijał. FreeForm pozwala także na usuwanie lub dopasowywanie poszczególnych elementów obudowy, co w rezultacie pozwala na stworzenie wielu różnych konstrukcji, np. serwerów domowych czy też zestawów chłodzonych cieczą.

Dopiero w sierpniu możemy się spodziewać tych obudów w naszym kraju, a ich ceny póki co nie zostały ujawnione. Rozwiązanie, które wprowadza Cooler Master na pewno rozpocznie rewolucję w strukturze przyszłościowych obudów komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *